ויפאסנה

פרק 8 

באחד הפעמים שנסעתי לאנגליה נשארתי שם חודשיים זה היה אחרי הטיול להודו, נסעתי לעבוד בחברה ישראלית שמוכרת מוצרים של ים המלח , היתה שם דירה לעובדים , אני חייבת לציין שלא ממש הייתי טובה במכירות, באחד הימים נפגשתי עם חבר שגר בלונדון שסיפר לי על החוויה שלו בויפאסנה , למי שלא מכיר זה 10 ימים שבהם שותקים ועושים מדיטציית במהלך היום . בהודו חשבתי לעשות את זה אבל בסוף החלטתי שלא . הרעיון בויפאסנה שטכניקת המדיטציה מאפשרת לך להיות בכאן ועכשיו ולא לנדוד למחשבות על העבר או העתיד , השקט מציף את כל הדברים שאנו מתחמקים מהם ביום יום או שהחיים עצמם , עם כל התובענות שבהם לא מאפשר לנו לחוות את עצמנו בלי החסות דעת.  
החלטתי שאולי עכשיו שאני שם זה הזמן הנכון , נכנסתי לאתר שלהם וקורס הבא שהיה שבמקרה לא מקרה נפל על יום כיפור , היה מלא ורשמתי לרשימת המתנה, כעבור יום חזרו אלי עם תשובה שהתפנה מקום היות ומישהו ביטל את ההשתתפות שלו. תפסתי את ההזדמנות בשתי ידיים והחלטתי שאני הולכת לפגוש את עצמי ויפאסנה, הודעתי לבושים שאני עוזבת ונסעתי.   
לילה לפני הנסיעה הלכתי לישון עצמי עיניים ופתאום ראיתי חזיון  של ספר תורה כשהאותיות של השם המפורש כתובות עליו י.ה.ו.ה  
לא הבנתי את המשמעות  , ידעתי רק שזה השם המפורש של ה', לא הבנתי למה ערב לפני הנסיעה כרגע לפני שמתחיל ערב יום כיפור. בהמשך  גיליתי את המשמעות הנסתרת . 
י.ה.ו.ה -מסמל את האור היי הנצחי. השם הגלוי של האל , י.ה.ו.ה הוא אחד מ72 השמות הקדושים של השכל האינסופי , כאשר לכל אחד מהם יש את יקום האב בהיררכיה השמינית שלו.  
המקום היה חווה במרכז אנגליה , מקום מדהים מוקף בירוק חוה כפרית ויו"ר קסום שצמוד . כל אחד קיבל חדר עם שותפים למזלי יצא שהייתי רק עם שותפה אחת. היינו אמורים למסור את הפל , אני החברתי את שלי עמוק בתיק, מודה ששלחתי הודעה אחת שאני בסדר לחברה הכי טובה שלי שגרה באנגליה.  
כינסו את כולנו יחד ,הסבירו לנו את סדר היום עקיצה ב4 וחצי בבוקר , הפסקה, מוטציה , ארוחות צמחונית זמן שינה 21 בלילה.  אני זוכרת הסתכלתי על כולם התבוננתי והיתה בחורה אחת שמשהו בה גרם לי להתחבר אליה ויצא שהיא ישבה לידי , רגע לפני שהתחלנו בשתיקה אמרנו בהצלחה אחת לשניה . 
רק חיכיתי שהם יסיימו את התדרוך ונתחיל בשתיקה שהיתה כל כך מבורכת מבחינתי , ואז התחלנו היה לנו זמן לטייל באזור טיפלתי בחווה ואחכ ביער , ופשוט הוקסמתי והודעתי לאל על כך שהבאתי את עצמי לשם וניתנה לי ההזדמנות ולקבל תשובות דרך השקט.  
הימים עברו ואהבתי את השקט , רוב הזמן הייתי כל כך עייפה כך שבכל הזדמנות מצאתי את עצמי תופסת תנועות בחדר, ומה שמצחיק שגם השותפה שהיתה לי עשתה את אותו דבר. וכל הזמן הזה אנחנו לא מדברות ולא מחליפות מבטים .  
באחד הימים התעוררתי רגיל ב4 וחצי התארגנות, היתה מדיטצית בוקר לאחר מכן ארוחה ואז שוב הפסקה, ויצאתי ליער ומגלה לפני המחזה הכי מדהים שראיתי בחיי, מצד אחד של היער עמד לו הירח במלוא הדרו ובצד השני של היער השמש עלתה לה , התמונה היתה פשוט קסומה ומבלי לחשוב נכנסתי בצד של הירח יצאתי בשמש. התחושה שעברה לי באותו רגע קסום היתה תחושה של שלמות ואחדות כאילו אני חלק כל כך קטן ברגע כל כך גדול שהיה לי בלק אול את שני הנאורות יחד , החיבור וההתפעמות שהיתה לי מהטבע בהתגלמותו פשוט השאירו אותי ללא מילים שגם ככה לא יצאו לאוויר באותם ימים.  
לקראת אמצע הקורס כבר הרגשתי צורך לשמוע את עצמי ובכל הזדמנות שהייתי מטיילת הייתי שרה לעצמי ומשום מה השיר היחיד שהתנהל לי בראש היה '' שבחי ירושלים'', לא הבנתי למה השיר הזה, לא שרתי אותו לפני אני לא באה מבית דתי כך שזה לא היה טבעי לי לשיר אותו זה לא היה ברור לי  
לימים לאחר שחזרתי לישראל, קיבלתי הצעת עבודה בירושלים וכל מצאתי את עצמי מתגוררת בירושלים במשך חצי שנה .  
ביום האחרון של הויפאסנה אחרי מדיטציטת הבוקר יכולנו שוב לדבר, ובכך החלפנו חוויות בין כולם , הבחורה היחידה שדיברתי איתה ביום הראשון, ישר באה לדבר איתי והחלטנו חוויות, הקטע המעניין שהיה לי שהרגשתי ביער שם, הוא שאני והיא כבר היינו פה יחד באחד הגלגולים , הרגשתי את זה חזק, ובאותה תקופה לא הייתי מעורב בנושא הגלגולים זה תמיד עניין אותי אבל לא היה לי ידע רק תחושת דז'ה וו שהייתי פה ואני מכירה כבר את הבחורה הזאת.  
לאחר השחרור שבדיבור,  היתה מוטציה אחרונה לפני הפיזור, ואז זה קרה.  
אנרגיה כל כך חזקה עברה דרכי מכף רגל ועד ראש בזמן המדיטציה,  הייתי אחת עם עצמי עם האלוהות , החוויה הזאת היתה כל כך עוצמתי כל כך חיברה אותי לעצמי ואני העליון ששכל בתוכי ומעליי.   
הבנתי את ההוויה שלי הרבה יותר טוב הבנתי שתנועה היא חלק מאוד חשוב בחיי ולא סתם אני עוברת ממדינה למדינה מעיר לעיר כל הזמן בתנועה כל הזמן זזה.  
הרבה שנים אחרי החוויה המדהימה הזאת והתמונה של התנועה בחיי, באחד השחזורים שעלו הייתי הילדים מרפאה בשם שארלוט מאנגליה ועברתי ממדינה למדינה נדדתי ועזרתי לאנשים בריפוי .  
מה שכל כך הסתדר לי עם התחושה הזאת שאני חייבת לזוז כל הזמן.  
הרבה מהדפוסים שאנו חווים בחיים באים משני גורמים כיצד חיינו הגלגולים קודמים וכיצד אנו חיים בגלגול הנוכחי. הבנה של שניהם נותנת תשובה למכלול השלם שנקרא אתה .  
 

נכתב על-ידי
אלינור
מטפלת גוף נפש
הדף נקרא 29 פעמים
אהבתי חיבבתי
אין תגובות
בצע לוגין על-מנת להגיב כאן
הבו לי דף באקראי