אל תשימו לב אליי - חסר לי בֹרג

מאמר דעה מאת ליאור (סנופקיט) רשף

די, אנשים, תפנימו כבר שמוות הוא חלק מהחיים. אנשים כל הזמן נולדים, חיים ומתים (לא רק אנשים, כן? אבל לצורך ענייננו...) אין שום צורך להיכנס מזה להיסטריה כזאת שבאמת גרמה לשיתוק כמעט טוטאלי של כלכלת רוב העולם, סיפקה ללא מעט "מנהיגי" מדינות לנצל את ההיסטריה הכללית כדי לנקוט בצעדים לצבירת יתר כֹח טוטאליטרי, כל התנועות המשיחיסטיות לסוגיהן השונים וחובבי האפוקליפסות באופן כללי מנצלים זאת להפצת שטיפת המוחות הרגילה שלהם ביתר שׂאת, ומפני שהמדובר הוא לא רק בשיתוק הכלכלה, אלא גם בהגברת ההנעה של תהליכים חברתיים מסוכנים ממשפחת הגלובליטריים, כל הסיפור לא מצטייר בעיניי כמשבר מבוסס וירוס, אלא כמשבר מבוסס שיתוף פעולה בין מנהלי העולם כיום (ודי ידוע מי ומי פחות או יותר נמנה על רשימה זו...) ומלכחי פנכותיהם השואפים גם הם לצבור כמה שיותר הון-כֹח/שליטה וכן הלאה. וכהוכחה לכך, כל בר דעת שעיניים בראשו וחומר אפור בין אוזניו, יכול לראות אילו צעדים קיצוניים ננקטו בכ"כ הרבה מקומות בעולם (כולל ישראל כמובן), כמעין מחטף ציני של ניצול היסטריה עולמית, המתבססת בסופו של דבר פשוט על גורנישט אחד גדול שהתקשורת העולמית הפכה ל - מי ישמע - מינימום המגפה השחורה באירופה, או במלים אחרות: שומכלום אחד גדול. 
אבל אולי כאנושות מגיע לנו לקבל את הניעור הזה, שכן גם הרעיון המהפכני במקורו של התנהלות מדינות הנקרא 'דמוקרטיה' כבר די מזמן התחיל לעבור תהליך של פשיטת רגל. עם הטכנולוגיות שקיימות כיום (גם כבר חדשות די ישנות) להנעת המונים והמבוססות על השיטות ה"ישנות והטובות" של 'לחם ושעשועים', 'הפרד ומשול' וה'אופיום להמונים' הידוע להטפשת ההמונים המכונה דת (לא שחסר גם בתחומי נלווים כגון לאומנות, או כל התקבצות אחרת סביב איזו הגדרה עצמית מטופשת המבוססת על איזה מכנה משותף נמוך ביותר, כלומר רחב, ואגב, מבחינתי גם קפיטליזם חזירי / דארוויניסטי הוא דת), הסכנות העיקריות האורבות כיום (לעניות דעתי) לאנושות הן פחות תמותה והשמדה המוניים, אלא יותר שיעבוד מרצון (ואולי פשוט ללא יותר מדי מודעות) של הקהל הרחב. לכן אני מסרבת לשחק את המשחק הזה של השתבצות וחלוקה לקבוצות ומלחמות מכל סוג, ומשתדלת בעיקר להקטין במידת האפשר את הבועה הפרטית שלי, המתנהלת כממלכה עצמאית של אדם אחד, חופשי (שוב, עד כמה שהקיום בעולם כיום בכלל מאפשר) לפחות ברוחו, בעל חשיבה עצמאית וביקורתית, ואני ממש לא מרגישה צורך לנקוט עמדה מיידית לגבי כל טרנד זה או אחר (אם זה אייטם חדשותי, תרבותי, כלכלי, או כל תחום אחר) ולהקיף את עצמי, אם בכלל, רק באנשים חיוביים, פשוטים, חכמים (ולא בהכרח פיקחים או משכילים), בעלי הומור עצמי, המסוגלים לקחת דברים בפרופורציות ולא להיסחף אחרי הגלים העולמיים ש - כבר מזמן אמור היה להיות בהיר כאור בצהריים לכל בר דעת, כאמור - מנוהלים מגבוה באופן יזום ומכוון ע"י אותה חבורת תאבי כֹח, כסף ושׂררה, המנהלת את העולם.
מקווה שלא חפרתי לכם יותר מדי 😉
הסנופקיט - שחיה את החיים הקטנים, המטופשים והעלובים שלה, ושאין לה שאיפות להשתלטות על העולם, לחינוך ההמונים, או אפילו ללצאת "צודקת" תוך כדי סבל מתמשך מתסביך קסנדרה מוּלד.
לא בא לי לשת"פ עם הבולשיט הכללי, זה הכל, מאידך, גם לא בא לי להקדיש את חיי למלחמה בטחנות רוח.  מלכתחילה ברור שזה פשוט יהיה "לא כוחות". על הפשוט - אין מה לגזול ממני, כי לא טרחתי לצבור יותר מדי משום דבר, כולל, אגב, דעות קיצוניות מדי שצריך להילחם על נכונותן.
או איך אמר פעם איש חכם (בשם שמוליק קראוס): "אל תשימו לב אליי - חסר לי בֹרג" 😉😼

נכתב על-ידי
ליאור רשף
כותבת, מגיהה ועורכת לשון.
הדף נקרא 45 פעמים
אהבתי חיבבתי
אין תגובות
בצע לוגין על-מנת להגיב כאן
הבו לי דף באקראי