משפד פרמה

מקל העץ המחודד והפשוט למראה הזה היה פעם רכושו של המשפטן והמתימטיקאי פייר דה פרמה. פרמה ידוע כיום בעיקר בשל עבודתו כמתימטיקאי. אך לטענת תורמי חפץ זה הייתה לאיש גם זהות שנייה, רצינית ומסוכנת בהרבה, שעליה ידעו רק מעטים ושאותה אימץ לראשונה בסוף שנות העשרה של המאה ה-17, בשנותיו כסטודנט צעיר באוניברסיטת טולוז, בעת שהעיר סבלה ממכת ערפדים מבהילה. 

לפי הסיפור המשפד נוצר לראשונה מרגל של כיסא שנשבר בעת אירוע מכונן שבו הותקף פייר הצעיר יחד עם כמה מחבריו בכיתה אחת בקמפוס בשעת ערב מאוחרת שבה למדו למבחן. המתמטיקאי הצעיר השתמש ברגל הכיסא השבורה כדי להכחיד את יצור האופל הנאלח במכה נואשת וניצחת. מאז נשא עימו את רגל הכיסא לכל מקום, חידד אותה ושרף את הקצה. ידידו הקרוב האב מרן מרסן בירך אותה במים קדושים ותפילות סודיות, ואמני המנזר שלו חרטו עליה את פיתוחי הצלב ושמות הקדושים שניתן כיום לראות לאורכה. 

המשפד הכחיד מאז רבבות שדים, ערפדים ויצורי תחתיות, בידי פרמה עצמו ובידי ממשיכי דרכו שירשו את החפץ ממנו. נאמר כי המחזיק בו מתעל את אור המלאכים והקדושים ואיננו יכול להיפגע מדבר רוע (וכמו כן, עושה רושם שיש לדבר השפעה מיטיבה על עור הפנים). הוא הושאל לתערוכה על ידי גורמים שביקשו להישאר בעילום שם, ומתוך ההבנה כי אם יידרש להם יוכלו לקבלו מיידית. 

מחלקת המחקר שלנו הצליחה לאמת את מקורו של החפץ לתקופה ולמקום שתואמים את טענות התורמים בעזרת חתימת יצרן דהויה שמצויה בבסיס הרגל ומספר בדיקות נוספות שבוצעו כדי לברר את גיל העץ ומקורו. כל פרט אחר בסיפור הינו ספקולטיבי בשלב זה.

חזרה לתפריט המוצגים

פייר דה פרמה, צייד ערפדים? (מקור: ויקיפדיה)

נכתב על-ידי
אסא וולפסון
הדף נקרא 72 פעמים
אהבתי חיבבתי
אין תגובות
בצע לוגין על-מנת להגיב כאן
הבו לי דף באקראי