איפה הבירה???

גיא פינקלשטיין
שישי 28 לפברואר · 2 דקות קריאה
by Guy Finkelstein


לכל מאן דבעי,

זכיתי בתחרות כתיבה בנושא ״תלונות״ ואני זועמת. הפרס שהובטח היה בירה חינם! ומכיוון שידעתי ששלחתי תלונה שהיא, עם כל הצניעות, לא פחות ממבריקה, משך שבועות שלמים השתעשעתי בעולם הפנטזיות והדימיון, מנסה לנחש איזו בירה אקבל מכם במתנה. פריז? לונדון? מדריד? אולי בכלל טוקיו? ואם אקבל את טוקיו, האם היא תהיה עם או בלי קורונה? נראה לי לא הוגן לקבל פרס עם קורונה.

עוד הבנתי, במהלך השבועות שבהם דפדפתי בין ניחושיי, שאינני סגורה על בירת גרמניה, וגם גיליתי שאמסטרדם היא אכן בירת הולנד, לא האג המתושבצת. תבדקו את זה. מכל מקום, לא יודעת מדוע, נתקעתי על הרעיון שאקבל את אמסטרדם במתנה, כשתודיעו על זכייתי. אבל אז התחלתי לתהות מה זה אומר, בעצם. מה הכוונה שאמסטרדם ״תהיה שלי״? אני אהיה ראשת העיר? או שכל הנדל״ן בעיר יועבר לבעלותי? או שזה סתם עניין של רישום רשמי, משהו כמו ״תואר דוקטור לשם כבוד״, אבל בכל פעם שאעבור בחוצות העיר במכונית נטולת גג ואנופף לשלום - כל התושבים יריעו לי בשמחה עם מגבעותיהם בידיהם? גם זה בסדר לי. גם זה פרס נפלא. אם הייתי מקבלת אותו, כלומר בעלות סמלית בלבד על אמסטרדם, הייתי מאושרת ואסירת תודה. והרי מתנה לא בודקים בציציות!

ובכל זאת, יש ״לא לבדוק בציציות״ ויש הטעייה פושעת בפרסום. עוגמת הנפש שנגרמה לי מגודל הציפיה ומכך שכבר הודעתי לכל מכריי שככל הנראה אקבל את אמסטרדם במתנה (ובהחלט סייגתי שזו עשויה להיות בירה אחרת, אבל איכשהו הימרתי על אמסטרדם במעין חוש פנימי) מביאה אותי לשרבט מכתב תלונה זה בכתב יד רועד מכעס ומאכזבה כאחד.

היום הגעתי לטקס הענקת הפרס, חגיגית ולבושה בכתום, ומה שהוגש לי הוא שליש בירה ״מכבי״, משקה מעולה אך בהחלט לא חזק מספיק כדי להשקיט את הזעם שמשתולל לי בבטן. כולי תקווה שתתפכחו ותקחו אחריות על ההטעייה (שאיש מאיתנו אינו רוצה להאמין שהיתה מכוונת) ותעניקו לי את הבירה המובטחת! מכיוון שמטרתי אינה להתנגח בכם ולהגיע לערכאות, אני מצהירה שאסכים להסתפק בקהיר במסגרת הסכם פשרה.

לחיים,

גיא פינקלשטייןנכתב על ידי
גיא פינקלשטיין
זהו פּוֹרְטְפוֹלְיוֹיִ
רוצה להגיב? התחבר


הירשמו עכשיו לדף!
מבטיחים לא לשלוח ספאם במייל,
רק סיפורים ושירים.

כניסה מהווה הסכמה לתנאי השימוש