לכבוד עיריית חיפה

איילת
שבת 7 למרץ, 2020 · 3 דקות קריאה

מחלקת תברואה

[🇸🇮 Janko Ferlič] @ https://unsplash.com/@itfeelslikefilm

הגברת ניקה שיבא

הנדון: מפגעי תברואה ברחוב הודג'קין, חיפה.

ברצוני להסב את תשומת ליבכם למפגע תברואתי חמור ברחוב. כמידי יום, אני מטיילת עם בני התינוק בן ה 10 חודשים בשעות הבוקר וגם בשעות הצהריים. מטרת הטיול היא להרדים אותו כי אין שום דרך אחרת להרדים אותו. את מבינה, גברת ניקה, מאז שבני נולד הדרך היחידה להרדים אותו היא בטיול בעגלה מחוץ לבית. מאחר וזה לא הילד הראשון שלי ברור לי שזו לא דרך מקובלת להרדים תינוקות ובדרך כלל רצוי להרדים אותם במיטה שלהם, לבד בלי שיהיו תלויים בשום דבר לשם כך, זה מה שכל יועצות השינה ממליצות, בכל אופן. אבל עם הילד הספציפי הזה, לא הצלחתי לשמור על הכללים. הוא נולד 13 ימים לאחר פטירתו של אבי, שהיה החבר הכי טוב שלי והאיש הכי קרוב אליי בעולם כולו. אבי נפטר מלימפומה מאוד קשה, מחלה ששכיחותה עלתה מאוד באזור בו אנו מתגוררים, אני בטוחה ששמעת על כך ועל הקשר לבתי הזיקוק.  ההתמודדות עם מותו הייתה כל כך קשה עבורי, ולידת בני שימשה עבורי נחמה גדולה, עד כדי כך שלא הייתי מסוגלת להתנתק מהרך הנולד אפילו לא לדקה. הוא ישן איתי במיטה מהיום שנולד, יונק באופן מלא, כשהוא מתעורר בלילה הוא כבר יודע למצוא את השד בעצמו, והנוכחות שלו מילאה אותי ואפשרה לי לשרוד את התקופה הקשה של האבל. החיסרון הוא שכרגע הוא תלוי בי לחלוטין ונרדם בשתי דרכים בלבד: על הציצי, דבר שתרם רבות לצורך שלי בטיפול פסיכולוגי ותרופתי,  או בעגלה בזמן טיול. כשגיליתי את האפשרות להרדים אותו בעגלה, הרגשתי ששפיותי קצת חוזרת אליי, אבל לאחרונה אני מתקשה גם בכך. הסיבה היא שיש אינספור גללי צואה של כלבים המפוזרים ברחוב, וכמעט בלתי אפשרי לטייל ברחוב מבלי להיפגע, מבלי לדרוך על גלל מסריח עם גלגלי העגלה שנכנסת בהמשך גם לתוך הבית. אציין כאן שבגיל 10 חודשים התינוק שלי כבר זוחל מיומן ומגיע לכל פינה, לצערי התחביב האחרון שלו הוא ליקוק יסודי של גלגלי העגלה. יתרה מזו, החניה ברחוב כל כך בעייתית, ורכבים חונים על המדרכה ולא מאפשרים מעבר רציף עם עגלת תינוק. וכשכבר מתגלה לעיני מסלול אפשרי, אני יכולה להיות בטוחה שבמהלכו יהיה גלל צואת כלבים שימתין לבואי.

אני מודה שעברה בי מחשבה שאולי זה סימן מלמעלה שאני צריכה להפסיק עם הטיולים, כי האוויר שאנחנו נושמים לא הכי נקי, וכבר ראינו מה קרה לאבי שהקפיד על טיולים יומיים באוויר הצח. אבל בשלב הזה קשה לי לוותר על השימוש בכלי הנוסף שמאפשר לי להרדים את הבן שלי בצורה נוחה. 

לאור העובדה שתשלומי הארנונה שאנו משלמים באזור מגורים זה הנו מופקע לכל הדעות, ראיתי לנכון לפנות אליכם. מאוד אשמח לדעת שיש משמעות לסכומי העתק שאני משלמת בכל חודש. אשמח לפתרונכם בנוגע להסדרת החניה או פינוי גללי הצואה בצורה מוסדרת. 

אודה מאוד על שיתוף הפעולה, 

נטע ב. 


לכבוד נטע ב. 

הנדון: מפגעי תברואה ברחוב הודג'קין

גברתי הנכבדה, אין אנו אחראים על גללי צואה ופנייתך מגוחכת בעינינו. כמו כן נפגענו עמוקות מרמיזתך בנוגע לסיבת מותו של אביך, קיומם של בתי הזיקוק מעולם לא נקשר בקשר ברור של סיבה ותוצאה לשכיחות המוגברת של מחלת הלימפומה באזור מגורייך בחיפה. 

במידה ובכל זאת ירצו התושבים באזור בסיוע בפינוי גללי הצואה, נמליץ על העלאת תשלום הארנונה ל 2500 ש"ח בחודש במקום הסכום הנקוב כעת, על מנת לאפשר תשלום משכורת נוספת לעובד ניקיון. 

בברכה, 

ניקה שיבא, 

מדור תברואה,

חיפהנכתב על ידי
איילת
מכורה לטיפה הכתובה
רוצה להגיב? התחבררַק רֶגַע, איילת דקת קריאה 8 לנובמבר 2020
כישורי חיים, איילת דקת קריאה 4 לנובמבר 2020
הירשמו עכשיו לדף!
מבטיחים לא לשלוח ספאם במייל,
רק סיפורים, שירים ועדכונים.

כניסה מהווה הסכמה לתנאי השימוש