קורונה בפריז - יומן ב 4 קולות #7

דורון גרוסמן
שישי 29 למאי · 2 דקות קריאה

22.03.20

(וגם היום עם פסקול! https://www.youtube.com/watch?v=dooSFIvLn-Y)

יום 7 - ריקוד המקורונה

לרשומה הקודמת         לרשומה הבאה
 דיסקליימר: הכתוב מטה אינו תיעוד נאמן של המציאות. הוא בקושי תיעוד, ויותר סיפור ומקור לשחרור קיטור. ולגבי נאמנות- צריך לשאול את מאהבותיו. אין לקבל החלטות כלכליות או בריאותיות לפי הכתוב בו.
 
אני כל כך שמח...

חלקכם וודאי ראו פוסטים על מאמר באתר מדיום.קום שמנסה להסביר על מה ולמה סגר. למי שלא ראה, שאלו ואצרף לינק. אבל בקצרה- הרעיון הוא תקופה קצרה יחסית (''הפטיש'' כך נקרא השלב הזה) של סגר על מנת להרוג את ההתפרצות הנוכחית, בגדול על ידי כך שנקטין את מספר האנשים שנדבקים מאדם אחד מ3 למשהו לערך נמוך ככל הניתן (וחשוב מתחת ל1). כלומר במקום שחולה ידביק בממוצע 2-3 אנשים, חולה ידביק בממוצע פחות מאדם אחד.

...כי היום מצאתי את חברי...

מיום ליום אנחנו מוצאים את עצמנו רוקדים יותר ויותר בבית. שזה נהדר, ומוזר, כי מעולם לא הייתי רקדן. אבל כאלו החיים בסגר, עולם קטן ומסוגר בו הכל מומצא ולנקודות אין משמעות. חוזרים להיות ילדים ולבנות מבצרי כריות, ולראות לוני טונס ולאכול עוגות שוקולד. מתבוננים בעננים, והולכים לישון מוקדם.
זו ילדותי השניה והשלישית גם. אוטוטו נעלה את שושה באוב ונתחיל לרקוד את המקורונה.

... הם בראשי...

ובחזרה לשיטת הסגר - אחרי שנכה בהתפרצות אפשר יהיה לשחרר מעט את הסגר ולאפשר חזרה לנורמה כל זמן שמשמרים את מספר הנדבקים הממוצע (פר חולה) מתחת ל1. (אם זה גדול מ1 תהיה לנו התפרצות נוספת ואם קטן מ-1 המחלה תכחיד את עצמה לבסוף). לשלב הזה כותב המאמר קרא ה"הריקוד" מעיין טנגו של האנושות עם הוירוס. שבו לפעמים מקלים על הסגר לפעמים מחמירים במוקמות מסויימים שבהם היתה התפרצות, במטרה למשוך כמה שיותר זמן לפיתוח החיסון המיוחל.
קצת כמו הריקוד שלנו עם העם שני היושב בציון.
רק שלזה עם הוירוס צפוי פתרון באופק.

... עבורי, כל יום הוא שבת ...

זה חבל כל הסיפור הזה. כי עד כמה שכיף לשחק ולהשתולל עם הילד ולרקוד ערום על המרפסת, אני מעדיף לרוץ איתו בפארק בימי שבת וראשון, וכל יום שבו לא משתלטים על ההתפרצות, זה עוד חצי שבוע בסגר.

... אני לא פוחד ...

ובשולי הדברים, יצא לי לראות מספר מאמרים (אחד מ2015, אחר מ2009 ועוד כמה באמצע) בו וירולוגים מזהירים שהנוכחות של וירוסי קורונה בעטלפים בדרום מזרח סין (וספציפית בוואהן) הם פצצה מתקתקת שעלולה לגרום למגפות כלל עולמיות.

I'm so happy, 'cause today I've found my friends
They're in my head
I'm so ugly, that's okay, 'cause so are you
We've broke our mirrors
Sunday morning, is every day for all I care
And I'm not scared
Light my candles, in a daze,

 נכתב על ידי
דורון גרוסמן
כותב מגרה מקצועי.
היה הראשון לפרגן
הדף נקרא תשע פעמים
רוצה להגיב? התחבר


הירשמו עכשיו לדף!
מבטיחים לא לשלוח ספאם במייל,
רק סיפורים ושירים.

כניסה מהווה הסכמה לתנאי השימוש