הנטול של שרדינגר

אסא וולפסון
חמישי 20 לאוגוסט · דקת קריאה

קופסת הפח האדומה והמחלידה הזו שצבעה מתקלף ועליה כתב משונה שלא פוענח עד היום, הייתה שייכת פעם לפיזיקאי הידוע וחתן פרס הנובל ארווין שרדינגר. לפניו היא הייתה שייכת לאביו, רודולף, שמצא אותה לפי הסיפור בפינה נסתרת של מחסן צבאי נטוש בוינה. כשנמצאה הקופסה היא הייתה מלאה לגמרי ככל הנראה בגרגירים השחורים שממלאים אותה כעת כדי מחציתה וזוהו כסוג של קפה נמס נטול קפאין מיצרן בלתי ידוע. 

לפי הידוע לנו כיום, הקפה הנמס הומצא לראשונה בניו-זילנד בשנות ה-90 של המאה ה-19. אולם קופסת הפח הזו הגיעה לידיו של מר רודולף שרדינגר כעשר שנים לפני כן, בצידו השני של העולם. כמו כן סוג זה של קפה - נטול קפאין ומגורען - לא הומצא עד מחציתה השנייה של המאה העשרים. 

לפי קרובי משפחתו החיים של הפיזיקאי הדגול, אביו השקה אותו מגיל צעיר פעם בשנה כוס אחת מהמשקה השחרחר - ללא חלב, עם 2 כפיות סוכר - טקס שזכה למשמעות דתית כמעט במשפחה. המיתולוגיה המשפחתית עוד מספרת כי מספר ימים לאחר השתייה היה ארווין הצעיר מסתובב בבית, ובגיל מאוחר יותר בעיר, במין מצב של טראנס. ממלמל מלים ומצייר סמלים שהיו בלתי מובנים לאיש מלבדו. טקס שתיית הקפה המסתורי הופסק מסיבה לא מוסברת כלשהי כשארווין היה בן 21. 

יורשי הקופסה המסתורית שביקשו להישאר בעילום שם השאילו אותה לאוסף שלנו בליווי אזהרה שלא לגעת בתוכנה. הכתב המשונה על הקופסה מסוגל לגרום לתגובה תודעתית מסקרנת ביותר למי שבוחן אותה באריכות. לא לנסות זאת בבקשה אם אתם סובלים מאפילפסיה או נמצאים בהריון של 12 שבועות ומעלה. 

חזרה לתפריט המוצגים

Photo by Mike Kenneally on Unsplash


נכתב על ידי
אסא וולפסון
חמישה פירגונים ממורז ברנדיס, מור משרקי
הדף נקרא 25 פעם
רוצה להגיב? התחבר

עכשיו אני סקרן גם לגבי מה היה יוצא וגם לגבי התגובה המטרידה! ;) אאלץ לחכות להזדמנות אחרת כנראה.
אסא וולפסון כתב לפני 16 ימים

החיתול היה יכול להיות אדיר. אם כי בוודאות פחות מעודן מהנטול, ואז גם התגובה שלי הייתה מטרידה בהתאם ;)
מור משרקי כתבה לפני 17 ימים

תודה!! :) זו הייתה בחירה בין הנטול ובין החיתול. עכשיו מסקרן אותי מה היה יוצא אם הייתי בוחר בחיתול.
אסא וולפסון כתב לפני 18 ימים

אל תסתכל בחתול, אלא במה שיש בקופסה. כיף כתמיד לקרוא!
מור משרקי כתבה לפני 20 ימים


הירשמו עכשיו לדף!
מבטיחים לא לשלוח ספאם במייל,
רק סיפורים ושירים.

כניסה מהווה הסכמה לתנאי השימוש