מיני ג׳ים (חלק א׳)

גיא פינקלשטיין
שבת 12 לספטמבר · 2 דקות קריאה

ידעתי מראש שזה רעיון בעייתי, גם טכנית וגם מוסרית, אבל ראיתי בו הרבה מאוד כסף, וכסף היה דבר בעייתי באותו רגע, אז הלכתי על זה: ליגת אמנויות לחימה לגמדים. לראות שני ננסים מפוצצים אחד את השני במכות. איך לא חשבו על זה קודם? אולי חשבו על זה קודם? חיפשתי, לא מצאתי. לא חשבו על זה קודם. או שכן, וזה נעשה בחדרי חדרים - שזה מצב טוב, כי זה אומר שכבר יש תשתית, יש לוחמים, ורק צריך להוציא את זה אל האור.

יהיו להם שמות מגניבים. טד ״באטן״ ג׳ונסון. אדי ״טייני״ בול. ג׳ס ״סקווירל״ סמית׳. אנשים ימותו על זה. איפה שיש הרבה כסף, גם המוסר מסדר את עצמו איכשהו. ובאמת עד מהרה הבנתי שאין פה משהו פחות מוסרי מליגת הלוחמה הרגילה. אנשים הורגים זה את זה במכות, מה זה משנה אם הגובה שלהם מטר שמונים או תשעים סנטימטרים? אם המוסר סובל את האחד, המוסר יסבול גם את האחר. אפילו להפך! למה להפלות אנשים במידות קטנות שאולי רוצים גם הם להתמודד, לתת ולחטוף מכות רצח, אבל אין להם קבוצת משקל מתאימה שתאפשר להם לקבל שבץ מוחי בטווח הקצר או הארוך? הופה! הנה רעיון! אפשר פשוט להציג את הדבר כקבוצת משקל אחרת, וכמובן לקבוע רף מינימום לגיל, כדי שאיזה ״אב השנה״ לא יחליט שאליוט בן השש יעלה לזירה להרוויח כמה גרושים או פירורי תהילה. בוננזה! קטיגוריית משקל שונה, זה הכל! המוסר נושם לרווחה. הכל כשר! זו המסקנה שהגעתי אליה אז. מודה שמשהו המשיך להסריח לי במאחורה של הראש, אבל לא נתתי עליו את הדעת. המסגרת הסתדרה לי. המשכתי הלאה עם הרעיון.

התחלתי בגיוסים. הוצאתי קול קורא ליום אודישנים, הגיעו עשרים ואחת גמדים, או ליתר דיוק – עשרים גמדים ומיני ג׳ים.

מיני ג׳ים היה משהו אחר. כל כך אחר, שאני לא זוכר אף מועמד מלבדו, למרות שכל אחד ניסה לבלוט ככל הניתן. כל כך אחר, שחמש דקות אחרי שהוא הגיע פיזרתי את כל שאר הקטנטנים הביתה. כל כך אחר, שלאחר יום האודישנים דידיתי בחזרה אל הדירה כמו שיכור מהתחת, וכשהגעתי אליה, באותו ערב ממש, החלטתי לוותר על כל הרעיון. גנזתי את חלום הליגה. הכל היה נראה לי כל כך מטופש פתאום. רדוד. מיותר. עלוב. רעיון קטן ואווילי, ולא רק הוא – הכל – כל החיים, כל העולם, כל מה שהיה לפני היום ההוא וכל מה שיהיה אחריו – הכל היה נראה לי סתמי ואפסי פתאום, הכל, מלבד מיני ג׳ים.

(21 בספטמבר 2019, חלק א׳)נכתב על ידי
גיא פינקלשטיין
זהו פּוֹרְטְפוֹלְיוֹיִ
רוצה להגיב? התחבר


סיגר הכסף, כותב #692 דקת קריאה 21 לאפריל
הירשמו עכשיו לדף!
מבטיחים לא לשלוח ספאם במייל,
רק סיפורים ושירים.

כניסה מהווה הסכמה לתנאי השימוש