לנצח בנקודות - חיבור על בריאות נפשית

דור כלב
רביעי 6 לינואר · 2 דקות קריאה

אגרוף אחד רציני למקום הנכון וגמרנו. בום נדלקים האורות. בום תשואות הקהל. בום אתה צורח ומקבל את את החגורה העבה של הווינר. משמיעים את קווין. הקהל שואג וכל העבודה הקשה השתלמה. אתה הכוכב. ניצחת בנוקאאוט.

אבל החיים הם רוב הזמן משחק של נקודות. הדרמות הגדולות הן אינטגרל שמורכב מעליות וירידות ומשברים ונצחונות [אינטגרל, זוכרים חדו״א, נכון?]. בכל יום שעובר ואתה עדיין במשחק, מגדיל את האינטגרל שלך במשהו. כל יום שהצלחת בו להשאר בזירה ולחלק כמה אגרופים הוא יום של רווח.

בספר המצויין shoe dog של מייסד נייקי פיל נייט יש רגע מצמרר שהוא אומר - ״לפעמים אתה צריך לוותר. לפעמים לדעת לוותר ולנסות משהו אחר זו הגאונות. לוותר לא אומר להפסיק, אל תפסיק אף פעם.״ שמעתי את הקטע הזה והתחלתי לבכות, זה היה לפני שנתיים ואמרתי לעצמי כמה נכון כי אני חשבתי שלא צריך לוותר עד שגוררים אותך מדמם מהרצפה ווואלה זה לא נכון. לפעמים צריך לוותר ולהפסיק לדפוק את הראש בקיר אבל לוותר על קרב אחד לא אומר שויתרת על המלחמה.

ומהי המלחמה? ביזנס? הצלחה חברתית? כסף? כבוד? כוח? מבחינתי היום- המלחמה היחידה היא על השמחה.

עוד שעה שמחה עם הילד, עוד ארוחת צהריים עם חברים, עוד ועוד שעות בטבע בנוף מדהים, עוד פגישה מוצלחת בעבודה או סתם משימה שהצלחת למלא ולהיות רגוע וחיובי בסופה, עוד קניות בסופר שעשית בכיף ולא בלחץ, עוד לתקן את השקע בקיר או לתלות מנורה חדשה עם חיוך, עוד לעשות טסט לאוטו או איזה חרא בירוקרטי אחר בספורטיביות. אם השגתי ״וי״ ברשימת המשימות שלי אבל אני יותר חרד ומעורער, זו בעיה אבל אם הצלחתי להשיג את ה״וי״ הזה ויש לי חיוך קטן או גדול בסוף - אני יודע שעליתי על משהו. גיליתי קונץ. גיליתי דלת קסמים. לחיות את החיים ולא לתת להם לכרסם בי, לכרסם בהם. אני ניזון מהיום-יום, אני גדל ממנו ולא מסיים בטרונייה.

וטיפה עוד טיפה עוד טיפה תהיינה לים ויום אחד לקום בבוקר ולגלות עוצמה פנימית חדשה. שמחה שהיא בת בית ולא רק אורחת נוטה ללון.

את הנוקאאוטים אני משאיר להוליווד. תנו לי נקודות.נכתב על ידי
דור כלב
כותב כל יום. משתדל שלא את אותו הדבר.
הזדהה על מנת לתמוך בדור כלב בתשלום על-פי בחירתך.
שכר סופרים - מַסֶּדֶת כתיבה מתגמלת
הזדהה על מנת לתמוך בדור כלב בתשלום על-פי בחירתך.
הדף נקרא 42 פעם
רוצה להגיב? התחבר


החלל אוהב אותי, דור כלב דקת קריאה 8 לאוגוסט 2006
מילים עפות ברוח, דור כלב דקת קריאה 6 לאוגוסט 2006
מה חוות הדעת מועילה, דור כלב דקת קריאה 6 לאוגוסט 2006
הירשמו עכשיו לדף!
מבטיחים לא לשלוח ספאם במייל,
רק סיפורים, שירים ועדכונים.
הרשמה או כניסה עם שם וסיסמה
דלג