קרוא וכתוב זה הקטע שלכם?
בואו להיות חברים שלנו.
מבטיחים לא לשלוח ספאם במייל,
רק סיפורים ושירים.

כניסה או הרשמה עם שם וסיסמא | דלג

המרי כאן היסטו-רי-אקט

ICייסי
2 דקות קריאה | שני 19 לאוגוסט, 2019

משמרות המהפכה זה אוקסימורון.
זה לומר לאמא-הפיכה "אמא, עשית את שלך, כעת שלא יהיו לך עוד ילדים". אין מקום לעוד רעיונות. העולם כבר הגיע לשלמות, זו טעות שאת עוד חיה. הזהרי נא מלקלקל את מה שהטלת עליי ליצור. מה שעליו אטיל חומה ומצור.

גם ארץ המהגרים של העולם החדש כבר לא ששה לקבל כל אחד. "הארץ החופשית", איזה שיט - עבדים ועבדוֹת סבלוּ חֹסֶר וְשִׁנֵּי לבָנִים לא תִּקְהֶינָה, ואם כן אז ניקוי והלבנה תקנהנה. כן, זו היתה הארץ הליברלית, ארצו של Uncle Sam, שכמה שמעריצים אותו יצויין כי היה בעל מכה. אל תאמינו לי, שאלו את אישתו, Auntie Sam-itism. 
אמנם לזכותם, ולגאוות עם הנצח, האמריקאים האימפריאליסטים -להבדיל מהגרמנים והסובייטים- אכן נתנו לגנום היהודי לפרוח מספיק כדי להגיע לגדולה ואף לחולל אינטגרציה. הרי בזכות היהודים ההיפים הליברלים, בין היתר, קרתה התקרבות לשחורים, לתרבותם המדוכאת-אך-משוחררת, לעישון ג'וינטים ולשמיעת מוזיקה מחברת.

או אז מה קרה? איך נהיינו יהודים נרדפים בארצנו, ארץ המקלט ליהודים נרדפים? איך היהודים שיודעים לבוא לשממת מדבר ולהרים שם מדינה או הוליווד, נתקעו בתסבוכת מפולגת של חוסר אונים ואונות שנרכש ביוקר?
קרה מה שתמיד קורה. נתנו כאפה לאמא. אמרנו לה "אמא-ישראל, את את שלך כבר עשית. הולדת לנו ממסד מדיני, תני לנו לנהל אותו. אנחנו יודעים איך. יש לנו M.A."
"אולם האם יש לכם נשמה? נ-ש-M-A?" יצאה בת קול ושאלה.
ואילו אנו הילדים הסוררים עונים "לֹא בַשָּׁדַיִם הִיא". חדלנו לינוק מהאידיאולוגיות המקוריות, מהמסירות למען הזולת ומהתכלית המאגדת לשמה התאגדנו כאן כלאום מודרני. הרוח נושבת דלילה אל מול אנשי הרוח שהיו כאן תחילה - אותם ההיסטוריה מנציחה, ולעומתם האקטואליה מסריחה.

איך יוצאים מה"סם-שָׂרה", מההתמכרות לבורות המזינה את עצמה, מההסכמה לעריצות נערצת?

בראש ובראשונה, שומרים כאן על MERRY אזרחי תוסס בעליזות. 
בלב ובשניה שומרים על אמא-נשמה, זו שיוצרת אקט שחודר למציאות, משרה את התפישה בגמישות ורגישות, הרבה מעבר לרגשנות ריאקטיבית.
כשהמנייה הזאת (של הלב, לא לבייב) תעלה מספיק כדי שיהא זה שווה להשקיע בה, נחשב מס-לול מחדש ולא נתרפס לנזקי הלולנים והלוליינים שלהם בכנסת.
לעת עתה נשמור על פה פתוח וראש בדוח, ונשמור מקום לאיזו אינטואיציה שמחכה לעיתוי הנכון...
חמישה פירגונים מדור כלב
הדף נקרא 30 פעם

תגובות:


Thanks D-dog
יריתי לכל הפחות לתגובה כזאת :=}
ICייסי כתב לפני 5 חודשים

נעתי בין וואט דה פאק לוואט דה פאנק. זה שיר, סיפור, אולי מניפסט? אני לא בטוח מה קראתי אבל אני מחכה בסקרנות ועניין לפעם הבאה. תודה ❤️
דור כלב כתב לפני 5 חודשים


עוד דפים:

זכויות הן המצאה מבית היוצר של חובות. 2020
הַדַּף - מדורת שבט לכתיבה יוצרת