בסוף השבוע הזה אמרתי די

בסוף השבוע הזה אמרתי די, מספיק לעבוד על הַדַּף. תנוח. האמת שלא אני אמרתי את זה אלא ביקובסקי. אוהד ואני ישבנו לבירה וצ׳יפס אחרי שסגרנו את שבוע הספר ביום חמישי בסנטר ואוהד אמר לי - ״די, תנוח בשבת״ וכך מצאתי את עצמי צולח עוד כמה עמודים בספר הנפלא האמיתית של שאנדור מאראיי, סופר הונגרי קסום המוכר אולי יותר בזכות ״הנרות בערו עד כלות״ ו״גירושין בבודה״.

ברביעי וחמישי הצגתי את הַדַּף ביריד הספר העצמאי המעולה שיזם והפיק בכשרון רב עידו אייזן המתוק. יריד בעלות סמלית שאיפשרה לי ולכחמישים סופרים עצמאיים לצאת מדל״ת אמותם ולייצג את עצמם בכבוד בסנטר, דיזינגוף סנטר. זו כבר פעם שנייה שאני מזכיר את עידו בניוזלטר של הַדַּף. יש מצב שאני מאוהב. 

עידו מקריא מ״ערגונות״, ספרו השלישי וספר השירה הראשון שלו.ערגונות הוא קופרודוקציה של דודוארט והדף

דיברתי ביריד ומחוצה לו עם לא מעט סופרים, עורכים ועוד... אנשים מהתעשייה? סופר זה איש תעשייה? עורך זה תעשיין? מה המילה הנכונה כאן? המבלבלים במילים? קשה קשה. מכל אלה למדתי הרבה על האתגרים ברמת הכתיבה, העריכה וההפצה ונדרשתי לספק תשובות. חלקן היו טובות. נחיה ונראה.

זוג חמוד, האישה הכותבת והבעל התומך החליטו לתרגם את ספריה לאנגלית כי באמזון יש כסף. הסכמתי איתם ומאידך הסכמנו שנינו שהרצון לכתוב בעברית, בשפת אימנו היא given. כתיבה היא תגובה לקריאה פנימית והבחירה לכתוב בעברית איננה באמת בחירה חופשית. 

השבוע הקרוב בדַּף יוקדש לחיזוק היסודות - שיפור הויראליות, הקלת השיתוף לרשתות החברתיות השונות, סטטיסטיקות, לכותבים שרוצים בכך - התראות על דפים שנקראו הרבה או שקיבלו תגובות, התראות לקוראים על דפים חדשים של סופרים ונושאים שבחרו לעקוב אחריהם וכל מני שיופים משיופים שונים שיעשו הבדל גדול בחוויה. כל-זאת ועוד לקראת המהפכה שתתחיל בשבוע הבא. טאם טאם טאם!

 

לורי פומה


כדאי לשמוע על הכתיבה:
הפודקאסט הנפלא The Creative Writer’s Toolbelt ובתוכו אני ממליץ על פרק 114 - ראיון עם לורי פומה הנהדרת, עורכת מוסמכת בשיטת הסטורי גריד
כדאי לקרוא:

ואיך אתם יכולים לעזור?
אתם קוראים? קיראו.
אתם כותבים? פרסמו.
אתם חברים? שתפו. (קצת פאסיב אגרסיב עוד לא הרג אף-אחד, אבל חכו חכו)
 

נכתב על-ידי
דור מהַדַּף
כל העדכונים של הדף וזה
הדף נקרא 72 פעמים
אהבתי חיבבתי
אין תגובות
בצע לוגין על-מנת להגיב כאן
הבו לי דף באקראי