השבוע בדַּף - חוגגים רבעון ראשון ומחפשים מצפן

מה התפרסם השבוע

אני שונא את היין - מונולוג אמיתי של השתיין הכבד ביותר בישראל ובתפוצות
רפי והאינקוויזיציה השקטה - מ. פאקר אוחז באקטואלי ומפרגן לרב רפי באהבה
סדנת מיינדפולנס - תרגול רוחני עם טמפרמנט ארצישראלי
אלתרמן הוא אישה - קטנה ממשיכה לתת לנו הצצה לנקודת מבטה הנשית על עולם היחסים והיחסות
חדי קרן - סיפור אהבה ואכזבה נפלא מפי סופר שרגיל לכתוב פנטזיה ומד״ב. רוגשתי.
אוכלי נבלות - פלאש פיקשן מד״ב קלאסי, ללעוס בהנאה
התוכל לה לסלוח? - תרגום נפלא ללהיט של נערי חנות חיות המחמד
על החופש הלא טריוויאלי לבחור העדפה מינית - מאמר של הפרופסור מלפני 14 שנה שתפס תאוצה בשבועיים האחרונים עם כל השיח על טיפולי המרה. אם אתם מרגישים את עצמכם ליבראלים אז אתם חייבים לקרוא את זה - זו קריאת תיגר קטנה על הדוגמה.
ואשפוז - חברים שביקשתי מהם לחוות דעה על הסיפור הזה שכתבתי לא מזמן אמרו לי שהוא מדאיג, קודר ואפל ובאופן כללי גס אבל מעולה ושאני חייב לפרסם אותו. עדיין פרסמתי אותו בחשש.


מחפשים מצפן

בשבועות האחרונים אני שולח עדכונים עם מספרים וכל המספרים נוצצים. יותר כותבים, יותר קטעים, יותר צפיות, יותר צופים. בלה בלה בלה. זה הרעש הרגיל שיזמים רגילים לעשות. להראות שהכל זורח. וגם פה אוכל לספר שבקצב הנוכחי נכפיל את כמות הצפיות באתר בחודש יולי לעומת חודש יוני. איזה יופי! בואו נרים כוסית של מים ונשתה לחיים!

ועכשיו כשהשתכרנו מהמים… אשמח לומר שזה כמעט חסר משמעות. התפרסמו כמה סיפורים טובים וכמה סיפורים עתיקים עלו באוב והכו גלים - כך שהנתון הזה של כמות הצפיות וכמות המשתמש היחודית על-אף שיש לברך עליו הוא לא מדד מהימן לערך הנצבר בפלטפורמה.


בבית הספר לימדו אותנו לאפטם מספרים. לעשות אופטימיזציה למעשים שלנו לפי מספר. קיבלת מאה אתה טוב, קיבלת חמישים וחמש אתה עובר וכל-אחד מוצא את המקום שלו בין לבין. גם אם זה קשה, יש לך אמת מידה ברורה של המיקום שלך.

אחח כמה קל ומגניב היה אם החיים היו קלים כמו בית-הספר - כמות חומר סופית ללמוד, כמות שאלות סופית לתרגל ואם רצים על הכל מקבלים מאה. זה ככה, שלא יגידו לכם אחרת. יש מי שצריך יותר זמן, יש מי שיש לו לקות כזו או אחרת - אבל, בגדול, אם יש לך את זה, תוכל להגיע לרמות הגבוהות ביותר.

ואז יוצאים לחיים והכל ג׳ונגל. אין מאה בשום מקום. אומרים לך ״זו המשימה״ ואתה חוזר אח״כ ואומרים לך - ״לא הבנת, לא סיימת״ ״אבל לא אמרו לי, לא הגדרתם…״ ״בעיה שלך, בהצלחה״

וזה עוד במקרה הטוב, כשאתה שכיר או עצמאי ויש לקוח אז יש לפחות מישהו שאומר לך שאתה אידיוט ושלא סיימת את העבודה אבל למי שעובד עבודה בעל אופי יזמי (אפילו כשכירים) אין את הפריבילגיה הזו. היזמים צריכים להגדיר לעצמם את המספר וזה לא פשוט בכלל.

כשהייתי בseeking alpha לפני עשור היינו מודדים כמות דפים נצפים כי לפי זה תוגמלנו. אולי גם כי כל מה שעניין אותי שם בזמנו היה הטכנולוגיה והביצועים וזה היה מקושר באופן ישיר לדפים הנצפים אז זה מה שמדדתי אני ואחרים מדדו דברים אחרים? אולי, אבל למיטב זכרוני כשדיברנו על הגדילה של האתר הסתכלנו על המספר הזה והתלהבנו ממנו ובכל מקרה מדובר בתקופה אחרת. כשהייתי במה שקרוי היום minute media או 90min ובזמנו נקרא FTBpro אז הסתכלנו הרבה יותר על כמות משתמשים והגדלת כמות המשתמשים כיעד. ב dapulse המספר שנמדד היה כמות החשבונות המשלמים ואחרי כמה שנים המספר הזה, יחד עם השם שהפך ל monday, התחלף ב wapp - weekly active paying people והחברה הזו, ובכן - הולך לה לא רע בכלל.

כל חברה והמודל שלה, כל חברה והאסטרטגיה שלה וכל חברה והמיקוד והשלב שלה - מחפשת מה המספר שמייצג מבחינתה הצלחה והמספר הזה הוא נגזרת של האסטרטגיה.

בשבועיים האחרונים זורמות אלי הצעות מהצעות שונות - שלל רעיונות ותוכניות לשיתופי פעולה של הַדַּף ושלי בארץ ובעולם ופה ושם ובמגזר הזה ובמגזר ההוא ואני רוצה הכל, באמת - אני רוצה לגעת בהכל והכל מעניין אותי ומרתק אותי ומגניב אותי ונראה כמו הזדמנות פז. מבול ההזדמנויות הזה חיזק לי את הצורך במצפן, צורך במדד לכיוון שהַדַּף הולך אליו. כלי חזק שיעזור לי לדעת מה עיקר ומה טפל ומה עכשיו ומה יכול לבוא אחר-כך. מה המספר שלי? מה המצפן שלי?


המוטו של הַדַּף שאני חוזר ומשנן כל הזמן הוא - הסופרים במרכז. משם הכל מתחיל, הסופרים מביאים את הסיפורים והשירים - את התוכן של הַדַּף. הם מביאים קוראים וקוראים בעצמם ועל-כן המדידה צריכה להיות סביב הסופרים. גם מבחינה פיננסית שמעסיקה אותי - כל ההסתכלות של הַדַּף היא על מתן ערך לסופרים - הוזלה, שיפור והנגשה של שירותים לסופרים שיאפשרו להם לכתוב יותר, להגיע ליותר תפוצה, להינות וללמוד בדרך.

מכאן, מה שצריך למדוד זה את הסופרים. כמה סופרים יש בסך-הכל. כמה מהם פעילים וכמה הם פעילים. כל הדבר הזה מייצר משפך ובעגה המקצועית funnel. ברנש או ברנשית מבקרים בדַּף, חלק מהם נרשמים, חלק מהם כותבים ומפרסמים וחלק מהם עושים זאת גם בשבוע שאחרי.

ועדיין יש כאן שאלה של איכות - כי אכן כל-אחד יכול לכתוב אבל כמה מהתוכן שנכתב הוא איכותי?

אז המשפך החדש:
2700 איש ביקרו בדַּף מאז הקמתו
58 פתחו חשבון
18 פרסמו סיפור אחד
15 פרסמו שני סיפורים
ובערך 5 מפרסמים באופן קבוע

וזה המספר שיש להגדיל ^ מספר המפרסמים סיפורים באופן קבוע. צריך לשקלל איכות נכון? אבל מי שקרא את זן ואומנות אחזקת האופנוע יודע שזה בכלל לא פשוט. נגיע גם לזה.


למה אני משתף את כל זה? זה טרנד כזה של שקיפות שרץ חזק בעולם הסטארטאפים והעסקים. מה שאני ראיתי וחוויתי זה שהוא מוביל לחיבור חזק למציאות ובסוף למציאת פתרונות נכונים ברמה המוצרית-עסקית-אנושית ולהצלחה וגם לאושר וגם להנאה ולימוד וחיבה ותמיכה מהקהילה. אז אני שם. משתף ומקשיב. משתתף.

המלצת צפייה: Negative Space, סרט סטופ-מושן קצרצר ונהדר ששלח לי תור. סיפור מקסים עם ביצוע מדהים.

מעריך את זה שהחזקתם חזק עד פה,
שלכם בכנות פאנטית,
דורקה

נכתב על-ידי
דור מהַדַּף
כל העדכונים של הדף וזה
הדף נקרא 56 פעמים
אהבתי חיבבתי
3 תגובות
בצע לוגין על-מנת להגיב כאן
הבו לי דף באקראי