צומת סימה -חלק א'

בת 40 מבנה גוף מלא , אולי טיפונת מלא מידיי , ישבן גדול , חזה מלא , ובכל זאת גברים מסובבים את הראש אחריה. ידיה רחבות ובכל זאת משדרות עדינות ושבריריות.

לסתה משדרת כוח ואסרטיביות, אם ידעו כמה פעמים ביום היא מנסה לבכות מזה 27 שנים שאינה יכולה עוד רגע אחד ,שהיא עוד רגע נשברת וזהו, לא יכולה יותר, ואין  לה הלוקסוס להישבר ולהיכנע .

כלפי חוץ יש לה חיוך של יכולה יותר מכם ,בדרך כלל שומרת מרחק , לפעמים חיוכה  פתייני, פלרטטני, ערמומי, מסכה מושלמת , אם ידעו כמה תמימות ונאיביות יש בה.

עכשיו היא עומדת בצומת דרכים , אף דרך אינה מקסימה , אחת אפילו מפחידה, השנייה עלובה, מה עדיף מפחידה או עלובה ? 

בגיל 35 חזרה לקריית גת, חזרה הבייתה, המקום שהיה הרבה דברים ולא בית, היה כלא, היה המקום ממנו רצתה לברוח עד שהצליחה , הו ,כמה פעמים רצתה לברוח ממנו , כמה השתוקקה לברוח.

עד גיל 11 היו חייה טובים מאוד , האחות  האמצעית בין שלוש אחיות, אחות גדולה החכמה , הקטנה שהיא פשוט הקטנה, והיא סימה הילדה היפה . ילדה מאוד יפה, הילדה באמצע, הילדה שאי אפשר שלא לראות ובכל זאת לא רואים .

היא לא נמשכה לתיוג כילדה יפה, קינאה באחותה הגדולה החכמה המוצלחת בלימודים בעוד היא התקשתה וחלמה בשיעורים, ראשה נמשך אל עצי האקליפטוס שניטעו בחצר בית הספר שרעדו גם באמצע יוני כאילו חלפה בהם צמרמורת.

יותר מהכול שנאה את השם סימה , מה זה השם הזה , ומה פתאום שילדה לשני הורים רומניים יקראו לבתם סימה, שם כל כך מזרחי.

סימה ..אולי המשמעות לסיים, אולי סימן , אולי same , אולי סיימון , תכננה בהזדמנות הראשונה להיפטר משמה כשתוכל , מה בא קודם, ניסתה להיזכר בעבודות הקשות שעשתה כשגרה בתל אביב מתלהבת מהאופנוענים בחליפות העור שכשירדו מהאופנועים הגדולים שלהם שנראו לפתע רחבים מידיי, אפילו שמנים וקצרים מידיי בגובה ושופעי מלל שידעה שהם הגזמות כגודל האופנוע בין רגליהם.

מה היה קודם ?  אביה שהיה סגן מנהל בנק שנכנס לשותפות עם העובד שלו בבנק בעסק למכונות משחק ואוכל מהיר שכבש את המרכז המסחרי בקריית גת , כל המשפחות הגיעו כל אחר הצהריים, מזגני ענק ומכונות בשלל צבעים , ואיפה היה להם להיות בכלל בדירות הקטנות נטולות המזגן בקיץ, אביב , בעצם בכל השנה, בקריית גת תמיד היה חם מידיי , יום אחד לא עבדו המזגנים, גם לא המשחקים .השותף הסביר שזה משבר נזילות או חוב קטן או ששכח לשלם חשבון .

השיחה עם השותף נותקה כי לא היה לו כסף לשלם על השיחה מארצות הברית אליה ברח. למחרת הגיעו אל אביה הנושים , בעלי חוב, מהמרים . כולם סיפרו לאביה שבלילות פעלה במקום תחנת הימורים, בירת הימורים של הנגב הייתה אצלם בלילות, כסף, בא ונעלם. 

המשפחה המבוססת שגרה בבית נאה הפכה ביום אחד למשפחה שגומרת בקושי את החודש , חובות של השותף הפכו לחובותיו של אביה , הבית הגדול התרוקן ממוצריו הנאים לטובת הוצאה לפועל , מאבא גיבור הפך צל של עצמו, מחשב חובות, הוצאות והכנסות , נעלם גם כשהיה בבית, ואולי כאבי הגב של אמה הופיעו קודם ...

הרופא הסביר שזה וודאי קשור ביציבתה, לאם היה חזה גדול, תמיד הופתעה ששמלותיה גרמו לגברים בקריית גת להזיע במצח ובמורד עמוד שדרתם , סיגלה לעצמה היציבה שסבתה של סימה דרשה , ראש כפוף, שיער מסתיר פנים, מין כניעות, סימה לא הבינה למה אמה היפה בנשים צריכה ללכת שפופה, נחבאת, שאחרים ייחבאו , היא במקומה הלכה עם ראש זקוף גם כשהייתה ילדה שבנות אחרות כבר מילאו חזייה והיא הייתה שטוחה כקרש גיהוץ , גם כשחזה התחיל לגדול והמשיך לגדול וכל הבנים ואבותיהם נעצו בה מבט, שיתביישו הם , תגידי לילדה קצת להסתיר , צרה צרורה, קללה , סבתה קיללה ברומנית, יהיו לך בעיות עם הילדה, היא לא מבינה איזו צרה זה חזה בולט חצוף שכזה ..

אולי כאבי הגב נובעים מהדאגות הציע האורתופד כשלא מצא בצילומים פריצת הדיסק והכאבים החמירו וכבר הייתה קמה בקושי, הולכת בקושי, מתלבשת בקושי. נושמת בקושי .

הסרטן התפשט מהר אבל מותה בא לאט , 5 שנים, 5 שנים בהם אמה הצטמצמה והמחלה צברה מקום, אביה צמצם את הזמן בבית ,אחותה הגדולה הייתה נוסעת לפרויקט המחוננים באוניברסיטת באר שבע, אחותה הקטנה הייתה קטנה מידיי, גם אני קטנה , בכתה סימה והתלוננה בפני שמיים ריקים, ניסתה להסתיר את חזה , אולי הכול קרה בגללה , אלי בגלל שצמח לה חזה , שלא הצליחה להסתיר, רב אחד בקריית גת אמר שצמחים וילדים נובלים , בגלל חזה שמציץ .

בהתחלה זה היה רק לסייע לאמה להגיע לשירותים ולהרים את תחתוניה , אחרי זה לנגב לה, להחליף לה טיטול, לקלח אותה וסימה שידעה שפירוש השם שלה בארמית הוא אוצר חבוי , מטמון נסתר , שאלה את עצמה מה הוא האוצר החבוי, המטמון שאיש מלבדה אינו יודע מקומו . מה האוצר ועד מתי עליה לסבול ולנגב את התחת של אמה .

ידה הגוזרת נייר טואלט נעצרה ופניה אל הישבן של אמה ושאלה את אמה , אימא מה יהיה איתי ?

אני רואה עצב , כאב שתטשטשי בהרבה מייק אפ , בעל מאנייק ,את לא צריכה אותו ...ובכלל גבר , אני רואה שני ילדים מקסימים , אח... הכאבים , אימאלה, תחזיקי אותי, אני מתה, אייייי, ואת תהיי אימא מקסימה ותעשי כישוף על אנשים, בעיקר נשים ועשן סמיך , לא יודעת, אני רוצה לצאת . ניגבה לאמה והרימה תחתוניה ונשאה אותה למיטתה בחדר .

אולי האוצר, הפרס יהיה כשאמה תמות כבר.

להלוויה הגיעו מהבנק , גם ראש העיר שהכיר את אבא כשהיה סגן מנהל סניף , שכנים , צקצקו על הבנות היתומות ,אביה הגיע באיחור וחמק מוקדם , נראה כאילו הגיע להלוויה זו בטעות, ואינו שייך , אחותה הגדולה הייתה מוקפת סטודנטים שחיבקו אותה, דיברו על קוונטים ופרבולות , אחותה הקטנה צחקה ובכתה למה זה מגיע לה ביום ההולדת שלה ,וסימה לא בכתה, עמדה שקטה, כמה שהיא יפה. לחשו אנשים.

חשבה לעצמה שסוף כל סוף לא עומד באוויר ריח של צואה וזיעה של תבוסת הגוססת . 

נכתב על-ידי
גילי רוזן
הדף נקרא 112 פעמים
אהבתי חיבבתי
אין תגובות
בצע לוגין על-מנת להגיב כאן
הבו לי דף באקראי