החללית קובאסה

״לאן הולך כל המהלך המטורף הזה?״ אתה אומר לי ומדליק עוד סיגריה. אתה אידיוט, חושב את עצמך לשחקן בהוליווד. כבר מזמן שרפו את סאן-פרנסיסקו. משאבת העשן שלך תפסיק לעבוד בסוף וישלחו לפה שוטר-רובוט שיזיין לך את הצורה. לעשן בקובאסה, הדבר הכי דבילי שבנאדם יכול לעשות. יש לך היום כל-כך הרבה תחליפים יבשים ואתה עדיין בעשב של הארץ. טיפש.

ההמולה הזו, בני-האדם מתים עליה. מיליון ואחת וירוסים לא יגרמו לנו לוותר על ריח של בית-שחי זר במפגש אקראי בעיר התחתית של גוש המתכת המכוער הזה שעושה את דרכו מזורן חמש חזרה לכדור הכחול. מיליון ישראלים, כמה זה דוחה אנחנו מתים על זה. לא הצלחנו לנתק את הרגש. טסנו לגלקסיה אחרת, כבשנו, הרגנו מיליארד נייטיב-זורנז ״בטעות״ ועדיין יש איזו כמיהה פרימיטיבית לממולאים של אמא, לריח שתן בתחתית של חיפה.

ולגבי השאלה שלך - אתה בחרת את זה, אתה שואל אותי בשביל מה כל המהלך המטורף הזה? אני שונא טבק ובאתי כדי לתפוס שבועיים רחוק מהאישה וההורמונים שלה. זה נחמד, אני צריך למצוא לי מאהבת פה בקובאסה הזו. אתה רוצה תשובה? אני לא יודע לאן הולך כל המהלך הזה - אבל אתה בחרת למכור פרחים, בחרת לכתוב שירים, מי אמר לך להפסיק לחקור עולמות?

באמצע האלף אומרים תהיה נקודת סינוגלריות. אתה זוכר שפעם אנשים עבדו? קראת על זה, נכון? הבינה המלאכותית לא היתה פה תמיד אבל הסינוגלריות תהיה כשהיא כבר תהיה בכל מקום. היקום הזה הוא בור של חושך אינסופי אבל כשהחומר יתחיל לארגן את עצמו כבר לא תשאר אבן על אבן או מולקולה על מולקולה. איבאנוב כתב... אתה קורא את איבאנוב? לא משנה, הוא כתב על זה שכוכב שלם יוכל להשתנות ברגע אחד. תדמיין לך את זה כמו צבא של קאוודקופטרים רק בגודל של כוכב. נבנה מולקולה שמתפשטת כמו וירוס רק לא בתוך גוף ביולוגי אלא בכלל, בעולם. יש מספיק אנרגיה לזה בכל אטום ויהיה לנו כוכב גודל פריך כמו גוש של פימו. אחר-כך לתפוס מהירות, אחר-כך הכדור יהפוך לגוש אחד מתפקד בכיוון אחד וכל הדבר הזה יזרום ויתפשט ביקום. חלליות זה נחמד, כוכבים חדשים אבל בוא נעשה את זה בענק. בוא נגיע לקצה של היקום ונדפוק בדלת ״שלום, יש שם מישהו?״

״אה״ אלוהים כמו זקן עיראקי יגיד ״אה״. ״אנחנו מכדור-הארץ, זאת אומרת מזורן, זאת אומרת אנחנו נאנובוטים שנושאים אלייך מסר מאנשים שבאו מכדור-הארץ לזון. זה endgame עכשיו? סיימנו? יש עוד שלב? אנחנו בקצה של היקום? יש עוד הארה לגלות? יש משהו להשלים?״

-

החללית הזו, חתיכת הפח המזויינת הזו, אתה יודע שהיא שייכת לכהן׳ז? שאלתי פעם את אבי, אתה יודע שהוא היה שכן שלי, כמה כסף זה מספיק. ״שלא יחסר״ הוא אמר לי, אתה מבין את האבסורד? הבן של הבנאדם הכי עשיר בזורן. האנשים האלו חולים - עוד כסף, עוד תהילה. מה תעשה עם כל זה? הרי זה רק מספר היום. פעם עוד היה הבדל. אתה מבין שפעם אם לא היה לך כסף לא היית מקבל טיפול רפואי או אוכל? נתפס לך בראש הדבר המטורף הזה? היום זה באמת הצטמצם רק לכדי משחק. למי יש מספר יותר גדול על המסך. וזה פחות או יותר עובד. 

מה הוא יכול לעשות עם הכסף הזה שאתה לא? בערך כלום. אף-אחד לא מעניין אותו זכויות היתר של הממשלה. גם הממשלה לא מעניינת אף-אחד. הם שומרים את הסכסוך עם הזורנים האחרונים בכוכב תשע רק בשביל צרכים פוליטיים. בחייך, שני קליקים והכוכב ההוא הלך קאפוט. פשוט מישהו שם ממש לא יודע מה לעשות אחרי שהשלב הזה יגמר - אז משמרים מלחמה על אש נמוכה רק כדי שיהיה משהו לדבר עליו.

-

אני הולך לישון. נמאס לי לדבר בלי סוף. אתה בסאטלה גמורה. אתה בכלל מקשיב לי? לעזאזל, למה אני איתך פה בחדר המסריח הזה? גם המשאבה הזו לא עובדת ועוד מעט שנינו נקבל פה דוח. אני הולך לישון במקום אחר.

Photo by Brannon Naito on Unsplash
Photo by Brannon Naito on Unsplash
נכתב על-ידי
דור כלב
כותב כל יום. משתדל שלא את אותו הדבר.
הדף נקרא 66 פעמים
אהבתי חיבבתי
אין תגובות
בצע לוגין על-מנת להגיב כאן
הבו לי דף באקראי