חללים ומקומות

מתוך יומן החלומות # 116


בסוף החלום הייתי בתערוכה במקום עצום; חלל של האנגר תעשייתי אדיר, אולי בית חולים כביר, כנראה שדה תעופה נטוש בפלנטה אחרת. יתכן גם, בית ספר תיכון ענק ללא התלמידים, מלא בחללים ריקים.

הסתובבתי עם חברתי האמנית והאוצרת מרב שין בן אלון. היינו צמד וריחפנו בחללים השונים של המקום. גדולים, קטנים, חשוכים ומוארים, בכל חלל שעברנו נגלו לפתע יצירות אמנות, פסלים והולוגרמות במרחבים השונים וציורים על הקירות. הבנתי שזה יריד אמנות חללי. עברנו בריחוף מחלל לחלל וראינו את התערוכות. עלה לי רעיון מבריק איך להגדיר את הקונספט של מה שאנחנו עושים- "חללים ומקומות". אנחנו שני לוחמי חלל, שטים מאזור לאזור בהאנגר העצום, בספינת החלל, וכל חדר שמציגים בו הוא "מקום". התפקיד שלנו כאוצרים או כמבקרי האמנות הוא לעבור מחלל לחלל, ממקום למקום, לראות מה קורה שם ולבדוק אם האנשים בתערוכה הם האנשים הנכונים.

ויש גם קונספט: היה שואה אטומית בחלל וכולם תלושים. אנחנו עפים ומרחפים מתערוכה לתערוכה, וכמו פרמדיקים חלליים בודקים שהאנשים מתאימים לאמנות שבמקום. אם לא, אנחנו לוקחים אותם איתנו בריחוף ומעבירים אותם למקום הנכון, כלומר, לחלל התערוכה שמתאימה להם רוחנית.

על המקום עצמו: כאמור, האנגר עצום, שדה תעופה חללי בפלנטה אחרת, שילוב בין בית הספר ליידי דייויס שבתל ברוך צפון לבית החולים החדש שבתל השומר- המסדרונות המתפצלים הארוכים, חללי הכיתות בכל הקומות, הרחבה למטה ומסביב... מרחב אורבני, עתידני, דחוס ואינסופי.נכתב על-ידי
איתי שקד
אמן, הרפתקן אמנות, כותב בכיף. גוגל:"סקס בינלאומי וסיפורים אחרים"
הדף נקרא 45 פעמים
אהבתי חיבבתי
אין תגובות
בצע לוגין על-מנת להגיב כאן
הבו לי דף באקראי