ימי שמש עם בוני


Photo by Briona Baker on Unsplash / https://unsplash.com/@bbakerr

Photo by Briona Baker on Unsplash


יום חדש שטוף באור חזק של שמש, בהיר ונעים, תחילת הקיץ בגינה הענקית של בוני בכפר אז"ר. יש עצי מנגו ושסק ודקלים גבוהים, חורשת תפוזים ולימונים מפוזרת מסביב, פסלים מרותכים, מעשה ידיו של אבא של בוני, מתחבאים בין הצמחים.

יש אורווה של סוסים בצד השני של הבית הגדול, אווזים ותרנגולות בפינת חי מריחה, חתולים מסתובבים חופשי. לצד הכלוב הגדול של הקוֹפָה לוּלוּ, על נדנדה ענקית מתחת לעץ הפפאיה, אני ובוני יושבים בבגדי ים צבעוניים ומרטיבים את עצמנו בצינור מים קרים קרים. משקפי שמש בשמש, שיער רטוב, מעשנים ג'וינטים של גראס מתוק מתוק.

על החלון של החדר מונח רמקול שמנגן תקליט ישן של בוב מרלי. המוזיקה מהדהדת ברחבי הגינה. פעימות הקצב פותחות את הלב ומרגשות. המוסיקה העליזה לוקחת אותנו, נושאת אותנו, מתחת לשמש הטובה, למקומות אקזוטיים ולא מוכרים על פני כדור הארץ.

אנו חווים זיכרון מוחשי, ערפילי ומתוק, בעומק התודעה. השחרור ממטריקס המציאות של חיינו המתבגרים, יוצר בליבנו תחושה של חוויה חופשית, מוארת ואינסופית, במקום אחר... מרחב חדש ועצמאי נפקח בנפש עם תחושה של חירות מופלאה בטיסה על פני הים... מתקרבים במהירות לחופים הנידחים של ג'מייקה... מרחפים עמוק לתוך ג'ונגל אבוד ברפובליקה הדומיניקנית... הגינה של בוני עצומה ומוכפלת הרבה פעמים, דחוסה בירוק של יערות טרופיים שאינם נגמרים... מעבר לקצה, מפרץ של ים קאריבי פתוח, זורח בשמש... מפלים של מים חיים סביבנו, שוצפים, קוצפים, מציפים את הנפש באושר לבן... המוסיקה ננעלת סביבנו בוייב נצחי... ממד אקזוטי... פְּרִיחוֹת ותִּפְרָחוֹת... אנחנו שם. אנחנו מתמזגים בליבו של העולם, בליבו הזורח של ג'ונגל ענק. מעלינו, הקשת בענן. מעליה, החלל.

כל כך כיף בשמש החמה על הנדנדה שמתחת לעץ הפפאיה מול הכלוב של הקופָה לולו עם המים הקרים בצינור. כל כך מהנה להרגיש בגוף את החופש האדיר, הרטט המצמרר, שבא לי לצרוח את שמחתי לעולם.


נכתב על-ידי
איתי שקד
אמן, הרפתקן אמנות, כותב בכיף. גוגל: "סיפורי העיר"
הדף נקרא 148 פעמים
אהבתי חיבבתי
אין תגובות
בצע לוגין על-מנת להגיב כאן
הבו לי דף באקראי