כרוניקה של ג'וינט קטלני


זה קרה באמסטרדם.

באותו קיץ תום שפיגל סיים את לימודי התואר הראשון בקולנוע והתגורר בדירה של חברה שלו ויקי חמיש, בקצה פלורנטין. בן וריקי, זוג חברי ילדות של תום שגרו עם הילדים בהולנד באותו זמן, הציעו לזוג הפלורנטינאי לחגוג את סיום הלימודים במשך שבועיים אצלם בדירה באמסטלוין, בזמן שהם עצמם יבלו בחופשה בארץ.

"נעשה החלפות," אמר בן בארוחת שישי משפחתית אצל ההורים של תום ברמת אפעל, כשבאו לבקר. כולם ישבו סביב השולחן, אכלו בכיף ושתו היטב - אבא ואמא של תום, תום וויקי, בן וריקי ושניים משלושת ילדיהם. "בזמן שנהיה בארץ ונטייל לסיני, תוכלו לגור אצלנו בדירה באמסטלוין. תוכלו לישון באיזה חדר שאתם רוצים, באיזו קומה שבא לכם, תוכלו להשתכשך בנחל שבחצר ואפילו נשאיר לכם בחניה את המכונית! אם תרצו, תוכלו לטייל בכל הולנד ולבקר בהאג, ואם ממש יבוא לכם, תקפצו בחשמלית לאמסטרדם השכנה. המוזיאונים והגלריות בטוח יראו לך אחרת כעת, תום, לאחר ארבע שנים של לימודים באקדמיה, והרחובות של אמסטרדם והקופי שופס, כפי שתראו, נשארו בדיוק אותו הדבר." בן סיים את כוס היין בשלוק אחד וניגב את השפתיים. לתום זה נשמע כרעיון נהדר, אבל ויקי לא התלהבה. באותו זמן עבדה במקביל על כמה פרויקטים של סטיילינג לפרסומות בטלוויזיה, ולעזוב הכול כדי לצאת לחופשה קצרה, זו לא הייתה אופציה מבחינתה. הם סגרו על כך שיחשבו על העניין ויסמסו תשובה לבן תוך שבוע שבועיים.

***

"אז מבחינתך, אוכל לנסוע להולנד לבד?" שאל תום את ויקי בוקר אחד כשישבו במטבח הפתוח של דירתה. הם גרו בבניין ישן מעל כיכר שרה בוכמן, עם חלונות גדולים שפונים לכיוון מערב והרבה רוח מהים. מעבר לשקיעות המרהיבות שראו כל ערב וניחוח הפיצות מהמסעדה האיטלקית שלמטה, האור במטבח היה חזק במשך כל שעות היום. הם ישבו לשולחן קטן שמתחת לחלון הגדול, בין עציצי קנאביס ג'ונגליים שליבלבו בירוק חזק והפיצו ריח של טבע חופשי. הם שותים קפה של בוקר ממקינטה גדולה ואוכלים טוסטים בחמאה עם ריבה.

"כן. אתה יכול לנסוע לבד," ויקי אומרת ומרחיקה את הצלחת תוך כדי שהיא מסיימת לאכול. "מבחינתי, אתה יכול לעשות מה שבא לך." יש לה עיניים כחולות, ענקיות וצלולות, גוף שופע ואדישות כללית לחיים. תום אוהב אותה. למעשה, הוא מאד אוהב אותה, אבל לא יודע, אם הקוליות נטולת ההיצמדות נובעת מכך שאשת חלומותיו חכמה במיוחד וסופר ליברלית, או, פשוט, מכוון שהיא לא אוהבת אותו באמת. הם שישה חודשים בתוך הקשר ועדיין לא ברור לו, היכן הם עומדים. מה משמעות הקשר שנוצר ביניהם? האם זו אהבה רגשית או משיכה מינית? אולי שילוב קטלני של שניהם? מהו עסיס התשוקה שמחבר אותם חזק כל כך, גוף ונפש, באופוריית גן עדן מעורפלת, שמרגשת אותו כל כך? הוא באמת לא יודע. מה שכן היה לו ברור, זה שעל שבועיים בהולנד, לבד, בוילה של בן וריקי באמסטלוין עם פלג הנחל בחצר ומכונית פתוחה שדוהרת בדרכים הצבעוניות בשיא הקיץ, הוא ממש לא עומד לוותר.המשך יבוא.נכתב על-ידי
איתי שקד
אמן, הרפתקן אמנות, כותב בכיף. גוגל: "סיפורי העיר"
הדף נקרא 136 פעמים
אהבתי חיבבתי
תגובה אחת
בצע לוגין על-מנת להגיב כאן
הבו לי דף באקראי