הנטול של שרדינגר

קופסת הפח האדומה והמחלידה הזו שצבעה מתקלף ועליה כתב משונה שלא פוענח עד היום, הייתה שייכת פעם לפיזיקאי הידוע וחתן פרס הנובל ארווין שרדינגר. לפניו היא הייתה שייכת לאביו, רודולף, שמצא אותה לפי הסיפור בפינה נסתרת של מחסן צבאי נטוש בוינה. כשנמצאה הקופסה היא הייתה מלאה לגמרי ככל הנראה בגרגירים השחורים שממלאים אותה כעת כדי מחציתה וזוהו כסוג של קפה נמס נטול קפאין מיצרן בלתי ידוע. 

לפי הידוע לנו כיום, הקפה הנמס הומצא לראשונה בניו-זילנד בשנות ה-90 של המאה ה-19. אולם קופסת הפח הזו הגיעה לידיו של מר רודולף שרדינגר כעשר שנים לפני כן, בצידו השני של העולם. כמו כן סוג זה של קפה - נטול קפאין ומגורען - לא הומצא עד מחציתה השנייה של המאה העשרים. 

לפי קרובי משפחתו החיים של הפיזיקאי הדגול, אביו השקה אותו מגיל צעיר פעם בשנה כוס אחת מהמשקה השחרחר - ללא חלב, עם 2 כפיות סוכר - טקס שזכה למשמעות דתית כמעט במשפחה. המיתולוגיה המשפחתית עוד מספרת כי מספר ימים לאחר השתייה היה ארווין הצעיר מסתובב בבית, ובגיל מאוחר יותר בעיר, במין מצב של טראנס. ממלמל מלים ומצייר סמלים שהיו בלתי מובנים לאיש מלבדו. טקס שתיית הקפה המסתורי הופסק מסיבה לא מוסברת כלשהי כשארווין היה בן 21. 

יורשי הקופסה המסתורית שביקשו להישאר בעילום שם השאילו אותה לאוסף שלנו בליווי אזהרה שלא לגעת בתוכנה. הכתב המשונה על הקופסה מסוגל לגרום לתגובה תודעתית מסקרנת ביותר למי שבוחן אותה באריכות. לא לנסות זאת בבקשה אם אתם סובלים מאפילפסיה או נמצאים בהריון של 12 שבועות ומעלה. 

חזרה לתפריט המוצגים

Photo by Mike Kenneally on UnsplashPhoto by Mike Kenneally on Unsplash

נכתב על-ידי
אסא וולפסון
הדף נקרא 68 פעמים
אהבתי חיבבתי
4 תגובות
בצע לוגין על-מנת להגיב כאן
הבו לי דף באקראי