קורונה בפריז - יומן בשלושה קולות #16

דורון גרוסמן
שני 27 ליולי · 2 דקות קריאה

31.03.20

והפסקול היומי
https://www.youtube.com/watch?v=1qjot_FFIZE

יום 16 - תסמונת שטוקהולם
 

לרשומה הקודמת         לרשומה הבאה
 דיסקליימר: הכתוב מטה אינו תיעוד נאמן של המציאות. הוא בקושי תיעוד, ויותר סיפור ומקור לשחרור קיטור. ולגבי נאמנות- צריך לשאול את מאהבותיו. אין לקבל החלטות כלכליות או בריאותיות לפי הכתוב בו.
 La corona del rey
לאחרונה רץ גם בפייסבוק ציוץ של איזה ישראלי בשוודיה שמדבר על כמה השוודים התכוננו כבר להתפרצות כזו או אחרת, ואיך הם מתכננים להתמודד עם המגפה בלי לפרק את הכלכלה שלהם.
מספר אנשי עסקים כבר מריירים לשמע הרעיון. אפילו טרחו לכתוב על הרעיון של פרופסור אחר, שהקים חברה ירושלמית שיש לו איזה מודל מתמטי והוא רץ להציגה לממשלה.

אז חוץ מהעובדה שלא הייתי סומך על תחשיבים של פרופסור למחשבים שאינו יודע הרבה על אפידמיולוגיה (ובכלל זה גם לא של פיסיקאים אקראיים), ושבראש ובראשונה עושה זאת לשם השעשוע, גם לא הייתי ממהר להעתיק תוכניות מעם שעד לפני חמישים שנה עוד דגל בהשבחת הגזע. על אחת כמה וכמה כשהם הכריזו שהם לא הולכים לבדוק את החולים באופן פעיל, אלא רק מי שיגיע לבית חולים.

אקיצר אני מקווה שאף מקבל החלטות לא יקשיב לרעיונות המשוגעים האלו, אבל לכו תדעו - אם זה יימשך ככה אולי משהו מהם ייבדק וימצא חיובי ואז נוכל לומר שלפחות משהו אחד חיובי יצא מהבחירות האחרונות. אולי הבעיות יתחילו לפתור את עצמן בסוף. בכל מקרה מערכת בחירות נוספת (אם בכלל תהא) לא תפתור את הבעיות...

נשאלתי על ידי עוקבת אדוקה מהי משמעות החיים. ייתכן שזה תוצר של הסגר, אבל אני חושב שהסגר הזה הוא משמעות החיים. 
כאילו בתכלס - להשאר כל היום עם האהובים שלי בדירה, לאפות לחמים ולשתות קפה לאור שקיעה על מרפסת גדולה צופה לפארק, בלי להדרש לפגוש שום אדם, ובייחוד לא את תושבי המקום. לא יכול להיות הרבה יותר טוב מזה.
טוב, אולי קצת יותר טוב -נניח אותו דבר על אי בודד במשק אוטרקי.
עם כמה חברים, אולי. 
טוב אז *כל* החברים.
וכמה עובדים שיעשו בשבילנו את העבודה.
אבל זהו, נשבע לכם.

אבל ברגע של רצינות מהקומה השמינית, ולמרות שאני מודע לחסרונות הרבים במצב הקיים,
באופן אישי אני די נהנה במיקרו פלנטה שיש לנו כאן, וממש לא מרגיש צורך לצאת לחלל החיצון. אני לא כלכך בטוח מה יהיה אחר כך, אבל בהנתן שאנחנו צריכים להיות בסגר, אני חושב שזה די בסדר.

סגר נעים לכולם, וזכרו - בידוד ≠ בדד
מזמין את כולם לתרום לשכתוב ההגדה.נכתב על ידי
דורון גרוסמן
כותב מגרה מקצועי. כיום גר בפריז,כותב יומן סגר.
פירגון אחד ממורז ברנדיס
הדף נקרא שש פעמים
רוצה להגיב? התחבר


הירשמו עכשיו לדף!
מבטיחים לא לשלוח ספאם במייל,
רק סיפורים ושירים.

כניסה מהווה הסכמה לתנאי השימוש